Milani me formacionin më të mirë kundër Olympiacos

‘Rossonerët’ me fillim nga ora 18:00 në ‘San Siro’, presin grekët e Olympiacos për të zhvilluar ndeshjen e vlefshme për xhiron e dytë të fazës së grupeve.

Sipas asaj që shkruan ‘Tuttsport’, trajneri Gattuso ka vendosur që këtë ndeshje ta startojë me formacionin më të mirë në mundshëm.

Sulmin do ta udhëheq Gonzalo Higuain, që do të ndihmohet nga Castillejo dhe Suso.

MILAN (4-3-3): Reina; Calabria, Zapata, Romagnoli, Rodriguez; Bakayoko, Biglia, Bonaventura; Suso, Higuain, Castillejo.

OLYMPIACOS (4-2-3-1): Gianniotis; Torosidis, Meriah, Cissé, Koutris; Guilherme, Natcho; Feftatzidis, Fortounis, Podence; Guerrero.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here