Manchester United ul çmimin e Pogba në mënyrë drastike!

Mediat angleze shkruajnë se Pogba ka shprehur dëshirën e tij për tu larguar dhe tani tre klube po garojnë për shërbimet e tij.

Francezi dëshiron të largohet nga Old Trafford që në janar.

Çmimin që United i ka vendosur Pogba-s është 150 milionë euro, shumë më pak se shuma e kërkuar më parë.

United nuk dëshiron ta shesë atë në Premier League dhe një transferim i francezit te Chelsea, përjashtohet automatikisht.

PSG mund ta paguaj shumën e kërkuar, ndërsa Barcelona ende po monitoron situatën.

Juventus i cili është i interesuar për rikthimin e Pogba, është i gatshëm të ofrojë vetëm 100 milionë euro.

 

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here