Formacionet zyrtare: Manchester United-Newcastle

Newcastle Unitedi është kundërshtar i Manchester Unitedit në ndeshjen e javës së tetë në Ligën Premier.

Ndeshja zhvillohet në Old Trafford dhe Djajtë e Kuq do të kërkojnë pikë të plota nga kjo përballje.

Fillimi i sezonit 2018/2019 nuk është ai i prituri për Unitedin në Ligën Premier, duke qenë se deri më tani ka regjistruar tri fitore, një barazim dhe tri humbje.

Në këtë mënyrë, skuadra e Jose Mourinhos pozicionohet në vend të 10 në tabelë dhe numëron dhjetë pikë.

Edhe për Newcastle është një fillim aspak i mirë, pasi që nuk ka asnjë fitore dhe ka arritur dy barazime e pesë humbje, ndërsa mban vendin e 18-të me dy pikë të arkëtuara.

Formacionet startuese:

Manchester United:

Newcastle:

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here