Ndoshta ju ka ikur: Momenti kur Icardi përplaset me Spallettin

MILAN, ITALY - FEBRUARY 03: Head coach of FC Internazionale Luciano Spalletti and Mauro Icardi of FC Internazionale look dejected at the end of the Serie A match between FC Internazionale and Bologna FC at Stadio Giuseppe Meazza on February 3, 2019 in Milan, Italy. (Photo by Claudio Villa - Inter/Inter via Getty Images)

Sulmuesi argjentinas pa veten në formacionin startues të Interit pas dy muajsh, duke ndihmuar ‘Zikaltërit’ në fitoren 0-4 në udhëtim te Genoa, në ndeshjen e vlefshme për xhiron e 30-të.

Icardi në këtë ndeshje u regjistrua në listën e golashënuesve, duke shënuar nga penalltia në minutën e 40’ të ndeshjes.

Por, në momentin e zëvendësimit në minutën e 80’, Icardi pati një përplasje të vogël krah me krah me Spallettin, të cilit nuk i zgjati dorën.

Këtë moment mund ta shikoni në videon e mëposhtme.