Sturridge bën gati valixhet, transferohet te kampionët e Premier League me parametra zero

0

Daniel Sturridge do t’i jape fund këtë verë aventurës së tij te Liverpooli, që ka zgjatur pothuajse 6 vjet.

Sulmuesi 29-vjeçar, që shpesh ka patur probleme fizike, kërkon një eksperiencë të re, por me një trajner që ka punuar më parë, Steven Rodgers.

Ky i fundit e konsideron Sturridge si përforcimin ideal për sulmin e Leicester City-t, teksa një operacion i tillë është i favorshëm për “Dhelprat”, pasi lojtari është në fund të kontratës me Liverpoolit dhe do të largohet me parametër zero.

Reklama

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here