Reklama

Aleanca Anti-Juve: Inter, Napoli dhe Roma shkëmbejnë yjet e tyre

Must Read

Këto janë transferimet më të mëdha të të gjitha kohërave, Neymar vetëm i teti

Neymar është futbollisti më i shtrenjtë në botë pas transferimit te PSG për shifrën e 222 milionë eurove. Ai u...

Massimo Moratti paralajmëron transferimin historik të Inter!

Ish presidenti i Inter, Massimo Moratti ka rishfaqur përsëri ëndrrën e Neroazzurëve për ta veshur Lionel Messin me fanellën...

Raiola ‘thikë pas shpine’ Juventusit!

Juventus këtë verë mund të mbetet pa njërin prej talenteve të saj më të mëdhenj. Bëhet fjalë për Matthijs De...

Plani ambicioz i Zhang:130 milionë euro për 4 emra!

Një Inter tërësisht ndryshe duket se po bëhet gati për sezonin e ardhshëm. Ky është plan i presidentit Neroazzurë, Steven...

Milan ka gati goditjen e rradhës!

Milan duket se akoma dëshiron që ta ketë nën urdhërat e saj lojtarin e Dalian Yifang, Yanick Carrasco. Skuadra milaneze...

Inter, Napoli dhe Roma po planifikojnë një shkëmbim me sulmuesit e tyre për ti ndihmuar njëra tjetrës në garën kundër Juventusit.

Inter, Napoli dhe Roma po përgatisin një shkëmbim ku do të përfshihen Mauro Icardi, Arkadiusz Milik dhe Edin Dzeko.

Corriere dello Sport shkruan se kjo është një aleancë Icardi Anti-Juventus dhe tre klube do të bashkohen për ti dhënë fund dominimit të Biankonerëve.

Icardi nuk bën pjesë në planet e Interit dhe interesim për argjentinasin kanë shfaqur Juventus dhe Napoli, mirëpo argjentinasi preferon kalimin te Zonja e Vjetër.

Interi është i gatshëm ta shesë Icardin te Napoli, nëse arrihet marrëveshja me Romën për Edin Dzekon.

Napoli do ta lirojë Milik që të transferohet te Roma dhe mbetet vetëm aprovimi i polakut për tu transferuar në kryeqytetin italian.

Icardi rrezikon që të mos luajë fare me Interit në dy sezonet e ardhshme në rast se ky shkëmbim dështon. Neroaxurët nuk e kanë ndërmend ta aktivizojnë Icardin edhe nëse skuadra do të ketë nevojë për të.

Merkatoja në Itali mbyllet me datën 23 gusht dhe mbetet ta shohim se a do të funksionojë aleanca Anti-Juve.

 

 

Reklama

TË FUNDIT

Pogba larg Manchester United, tregon skuadrën e re!

Agjenti i Paul Pogba, Mino Raiola, ka raporte të shkëlqyera me Real Madrid. Paul Pogba preferon një transferim tek Real Madrid përpara një rikthimi tek...

Real Madrid bën gati shkëmbimin e bujshëm!

Presidenti i Real Madrid, Florentino Perez, është një admirues i madh i Erling Haaland dhe po bën gati terenin gati për ta transferuar atë...

AC Milan po përgatitë surprizën e këndshme për tifozët e saj!

Bëhet e ditur se drejtuesit e AC Milan së fundmi janë takuar me përfaqësuesit e mesfushorit të Manchester City, David Silva, raporton Corriere dello...

Houssem Aouari drejt Premier League!

Houssem Aouar është padyshim një prej talenteve më të dalluar në këtë sezon në gjithl ligat e mëdha europiane. Forma që po kalon me Lyon...

Chelsea dhe Arsenal në betejë për yllin e Bayern!

Pas Arsenalit edhe Chelsea ka hyrë në garë për të siguruar shërbimet e mbrojtësit ët Bayern Munchen, Jerome Boateng. Mbrojtësi gjerman po përflitet shumë se...

UEFA tregon formacionin më të mirë në historinë e Champions League!

UEFA ka bërë publik formacionin më të mirë në historinë e Champions League, ku shumica prej tifozëve janë pajtuar me këtë përzgjedhje. Në portë është...

Liverpool duelon me Real Madrid në merkato!

Jurgen Klopp e pëlqen shumë Boubakary Suomuare të Lille dhe ka kërkuar nga drejtuesit e klubit një transferim të tij gjatë verës. Gjermani nuk duket...

Bayern dhe zyrtarisht rinovon me Muller!

Thomas Muller edhe zyrtarisht tanimë ka rinvouar kontratën me Bayern Munchen. Mediat gjermane kishin ditë që raportonin për një rinovim mes të dy palëve dhe...

More Articles Like This