Fuqia e Ramosit në Real Madrid

0

Kapiteni i Real Madridit, Sergio Ramos ka një bilanc fantastik të paraqitjeve te skuadra madrilene.

“Marca” shkruan se Ramos në vetëm një prej 14 sezoneve në Santiago Bernabeu ka zhvilluar më pak se 40 ndeshje.

Ramos vazhdon të jetë një prej futbollistëve kryesorë të “Los Blancos”.

Dhe, sipas përbërjes aktuale të skuadrës, “Marca” shkruan se trajneri Zinedine Zidane do të vazhdojë ta aktivizojë Ramosin në sa më tepër ndeshje duke marrë parasysh sigurinë që transmeton në skuadër dhe karakterin e liderit.

Reklama

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here