Reklama

Drejtuesit e Realit fluturojnë drejt Parisit për transferimin e Neymar

Must Read

Superkompjuteri parashikon ndeshjet e 1/8-es në Ligën e Kampionëve

Ndeshjet e 1/8-es të Ligës së Kampionëve janë parashikuar nga një superkompjuter. Shorti i muajit dhjetori vuri përballë disa ekipet...

“Brenda 5 viteve më ndryshoi jeta, nga shitës cigaresh te Man Utd”, njihuni me historinë e veçantë të Eric Bailly

Pa fund janë historitë e njerëzve që futbollin e kanë parë si rrugën e shpëtimit të tyre nga varfëria. E...

Jurgen Klopp për Serie A: Kjo është skuadra që dëshiroj ta fitojë Scudetto-n

Trajneri i Liverpool, Jurgen Klopp do të donte ta shihte Lazion të fitojë Scudetto. Klopp ishte duke folur për Rai...

Po përgatitet shkëmbimi i vitit: Juventus dhe PSG shkëmbejnë yjet e tyre!

Juventus sot triumfoi ndaj Brescias me rezultat 2-0 në kuadër të gjiros së 24. të Serie A dhe kështu...

Pritet vendimi i Interit: Barcelona ofron dy yje dhe para për Lautaron

Barcelona e dëshiron me çdo kusht Lautaron në verë. Argjentinasi është në shënjestrën e Katalanasve për një kohë të...

Një delegacion nga Real Madridi thuhet se kanë udhëtuar në Paris për të negociuar transferimin e Neymarit nga Paris Saint-Germain.

Reali thuhet se është ‘optimistë’ se ata mund të përfundojnë marrëveshjen dhe ky besim nxitet nga ‘marrëdhëniet e këqija’ të PSG-së me Barcelonën dhe dëshira e tyre për të shitur brazilianin.

Më parë të enjten, Marca citoi një raport nga gazeta L’Equipe që pretendonte se Gareth Bale, James Rodriguez dhe Keylor Navas ishin tre lojtarë të përfshirë në një ofertë të Madridit, së bashku me 100 milion euro për Neymar, por e cila u refuzua nga PSG.

Ylli brazilian ka qenë shumë i lidhur me një rikthim në Barcelona këtë verë pasi një largim nga kryeqyteti francez duket gjithnjë e më shumë i mundshëm.

Raporti i freskët nga gazeta Marca ka pohuar se Reali ‘është në një pozitë më të mirë’ sesa Barça për të nënshkruar me lojtarin, i cili ka ndërmend të largohet nga kampionët francezë, të cilët gjithashtu janë të etur për të përfunduar shitjen e tij.

Ish-sulmuesi i Santosit u largua nga Camp Nou për në Paris në verën e vitit 2017 për një çmim rekord botëror prej 222 milionë eurosh, por raportet vazhdojnë të sugjerojnë se ai mund të jetë i hapur për një largim nga parisienët.

Neymar ka qenë vazhdimisht i lidhur me një rikthim në Spanjë që nga largimi i tij me gjigantët katalunas dhe Real Madridi është i prirur për një transferim të ardhshëm.

Reklama

TË FUNDIT

Nuk kanë fund problemet për Cityn, UEFA hap hetime të reja

Duket se hetimet rreth sponsorizimeve të Mançester Sitit nuk do të mbyllen me kaq. Prestigjiozja “The Guardian” shkruan së fundmi se UEFA ka ndërmend të...

Formacionet zyrtare: Borussia Dortmund – PSG

Një ndeshje fantastike pritet të zhvillohet në Signal Iduna Park ndërmjet Borussia Dortmundit dhe Paris Saint-Germainit. Skuadra gjermane dhe ajo franceze e zhvillojnë ndeshjen e...

Formacionet zyrtare: Atletico Madrid – Liverpool

Atletico Madridi dhe Liverpooli zhvillojnë ndeshjen e parë të 1/8 së finales në Ligën e Kampionëve. Wanda Metropolitano është arena e duelit ndërmjet klubit spanjoll...

Bombë nga Italia: Sanchez largohet nga Interi, por jo nga Milano!

Sipas raportimeve të fundit, Milani mund të tentojë transferimin e Alexis Sanchez në merkaton e verës. Sanchez u transferua te Manchester United në vitin 2018,...

Zyrtare: UEFA zbulon topin me të cilin do të luhet finalja e Ligës së Kampionëve (FOTO)

UEFA dhe Adidas kanë publikuar topin me të cilin do të luhet finalja e Ligës së Kampionëve për këtë edicion. Modeli i ri quhet Istanbul...

Thjeshtë fantastik: Ja se si Jurgen Klopp e transformoi Liverpoolin në një skuadër të frikshme

Liverpooli duhet t’i falënderohet Jurgen Kloppit që ia ka kthyer nderin dhe krenarinë si klub, derisa në dy vitet e fundit po fitojnë pothuajse...

Ofertë tunduese: Reali ofron Bale dhe 65 milionë euro për yllin e Interit!

Zinedine Zidane ka filluar të mendojë që tani për skuadrën e sezonit të ardhshëm. Gareth Bale pritet të jetë lojtari i parë që do të...

More Articles Like This