Reklama

Juventus refuzon Ivan Rakitiçin, Paratiçi takon agjentin e yllit të Serisë A

Must Read

Superkompjuteri parashikon ndeshjet e 1/8-es në Ligën e Kampionëve

Ndeshjet e 1/8-es të Ligës së Kampionëve janë parashikuar nga një superkompjuter. Shorti i muajit dhjetori vuri përballë disa ekipet...

“Brenda 5 viteve më ndryshoi jeta, nga shitës cigaresh te Man Utd”, njihuni me historinë e veçantë të Eric Bailly

Pa fund janë historitë e njerëzve që futbollin e kanë parë si rrugën e shpëtimit të tyre nga varfëria. E...

Jurgen Klopp për Serie A: Kjo është skuadra që dëshiroj ta fitojë Scudetto-n

Trajneri i Liverpool, Jurgen Klopp do të donte ta shihte Lazion të fitojë Scudetto. Klopp ishte duke folur për Rai...

Po përgatitet shkëmbimi i vitit: Juventus dhe PSG shkëmbejnë yjet e tyre!

Juventus sot triumfoi ndaj Brescias me rezultat 2-0 në kuadër të gjiros së 24. të Serie A dhe kështu...

Pritet vendimi i Interit: Barcelona ofron dy yje dhe para për Lautaron

Barcelona e dëshiron me çdo kusht Lautaron në verë. Argjentinasi është në shënjestrën e Katalanasve për një kohë të...

Aksi Torino-Barcelonë është ndezur papritur në 48 orët e fundit, ku në tavolinë mes dy klubeve janë vënë disa emra: Emre Xhan, Mario Manxukiç dhe Daniele Rugani në spondën torineze si dhe Luis Suarez, Ivan Rakitiç dhe i riu Huan Miranda në atë katalanase.

 

Gjithsesi, ajo që pritej të ishte tratativa më e mundshme mes palëve shihte shkëmbimin kokë më kokë mes Emre Xhanit dhe Ivan Rakitiçit. Edhe pse mesfushori kroat kërkohet nga disa prej klubeve më të rëndësishme të botës, në mënyrë të papritur, “Zonja e Vjetër” i ka thënë “jo” ofertës së Barcelonës.

Nëse këta të fundit duan gjermanin me origjinë turke, atëherë duhet vetëm të paguajnë para “të thata”. Emre Xhan vlerësohet minimalisht 45 milionë euro nga Juventusi dhe nëse pranojnë këto kushte, atëherë kampionët e Spanjës mund ta bëjnë të tyrin lojtarin. Rakitiç për momentin nuk u intereson torinezëve.

Takim për Kiezën? – Por lajmi më bombastik erdhi në orët e vona të ditës së djeshme. Në hotelin “Palazzo Parigi”, i cili gjatë verës shndërrohet në selinë e merkatos italiane, janë parë Fabio Paratiçi dhe Fali Ramadani, në një takim të gjatë mes tyre. Drejtori sportiv i Juves ka takuar menaxherin që mbulon interesat e Miralem Pjaniçit, por edhe të… Federiko Kiezës.

 

Pikërisht kaq është dashur që të rindizen edhe njëherë sirenat për një transferim të mundshëm të sulmuesit vjollcë në Torino. Ndonëse Fiorentina e ka cilësuar si të pashitshëm, Juventusi, i cili e ka një akord financiar me lojtarin prej kohësh (5 milionë euro neto në sezon për 5 vite), është gati që të hidhet sërish në sulm, pavarësisht se nuk po arrin që të shesë asnjë mes Mario Manxukiçit, Gonzalo Higuainit apo Paulo Dibalës.

Reklama

TË FUNDIT

Atletico mposht Liverpoolin, Haland i jep fitoren Dortmundit ndaj PSG

Ka mjaftuar një gol i Saul që në minutën e 4 që Atl Madrid të triumfojë 1-0 ndaj Liverpoolit në ndeshjen e parë të...

Neymar barazon, Haland kundërpërgjigjet me një euro gol (VIDEO)

https://twitter.com/Livestream_102/status/1229881960912359425?s=20 https://twitter.com/5kySports/status/1229882680759681024?s=20

Nuk kanë fund problemet për Cityn, UEFA hap hetime të reja

Duket se hetimet rreth sponsorizimeve të Mançester Sitit nuk do të mbyllen me kaq. Prestigjiozja “The Guardian” shkruan së fundmi se UEFA ka ndërmend të...

Formacionet zyrtare: Borussia Dortmund – PSG

Një ndeshje fantastike pritet të zhvillohet në Signal Iduna Park ndërmjet Borussia Dortmundit dhe Paris Saint-Germainit. Skuadra gjermane dhe ajo franceze e zhvillojnë ndeshjen e...

Formacionet zyrtare: Atletico Madrid – Liverpool

Atletico Madridi dhe Liverpooli zhvillojnë ndeshjen e parë të 1/8 së finales në Ligën e Kampionëve. Wanda Metropolitano është arena e duelit ndërmjet klubit spanjoll...

Bombë nga Italia: Sanchez largohet nga Interi, por jo nga Milano!

Sipas raportimeve të fundit, Milani mund të tentojë transferimin e Alexis Sanchez në merkaton e verës. Sanchez u transferua te Manchester United në vitin 2018,...

More Articles Like This