Reklama

Di Maria shkëlqen, PSG deklason Realin (VIDEO)

Must Read

90% e punës e kryer, Milan me mesfushor të ri!

AC Milan do të përforcohet në mesfushë pasiqë skuadra e Benfikës ka miratuar transferimin e lojtarit të saj Florentino...

Kontratë dy vjeçare dhe pagë stratosferike: Cavani transferohet te Interi!

Interi ka nisur bisedimet me Edinson Cavanin dhe Neroaxurët thuhet se ia kanë bërë të ditur ofertën e parë...

Rangnick transferon yllin e RB Leipzig te Milani

Ralf Rangncik është shumë pranë stolit të Milanit dhe ditëve në vijim pritet zyrtarizimi. Gjermani ka kërkuar nga Rosonerët kontratë...

Milan udhëheqë garën për talentin e Serie A!

AC Milan po monitoron me shumë kujdes situatën e mesfushorit të Torinos, Daniele Baselli, sipas raportimeve të mediave italiane. Mirëpo...

Leonardo për shopping në San Siro: PSG transferon dyshen e Milanit për 80 milionë euro

Edhe pse është një ofertë fantastike, tifozët e Milanit e mbajnë mend se çfarë ndodhi me klubin e tyre...

Paris Saint-Germain ka fituar super ndeshjen e Champions League kundër Real Madrid.

Kampionët e Francës kanë mundur 3-0 gjigantët e Spanjës dhe kanë marrë kreun e Grupit A.

Pavarësisht mungesës së yjeve të shumtë për të dy skuadrat për shkak dëmtimesh dhe skualifikimesh, spektakli dhe emocionet nuk kanë munguar në Parc des Princes.

Protagonisti i sfidës ka qenë ish-ylli i Real Madrid, Angel di Maria, i cili ka zhbllokuar takimin në minutën e 14-të me një goditje të zgjuar një metër larg portës dhe ka dyfishuar avantazhin e vendasve në të 33-ën me një magji nga jashtë zonës.

Argjentinasi është bërë lojtari i dytë në historinë e Champions League që shënon një dygolësh kundër Real Madrid dhe Barcelona-spas Mario Jardel.

Reagimi i Real Madrid ka ardhur dy minuta më vonë, me Gareth Bale që ka realizuar një gol të mrekullueshëm, por që është anuluar nga VAR për lojë të rrezikshme të uellsianit. Në pjesën e dytë, në minutën e 77-të, Real-i ka ngushtuar diferencat me Benzema, por edhe këtë herë goli është anuluar nga VAR.

Dy minuta më vonë, francezi ka shpërdoruar një rast të pastër, teksa goditja e tij me kokë ka përfunduar për pak jashtë. Ky ka qenë rreziku i fundit për vendasit, të cilët kanë gjetur edhe golin e tretë në minutën e 91-të me Meunier.

Kështu,  Real Madrid bie përsëri në Francë pas 13 vitesh. Madrilenët, në fakt, kishin fituar ndeshjen e parë të Champions League në 12 sezonet e fundit. Humbjen e fundit, para ndeshjes së sotme, e kishin pësuar në fushën e Lyon në 2006-ën. Edhe atëherë takimi është mbyllur 2-0 për vendasit.

Reklama

TË FUNDIT

Casemiro zgjat kontratën me Real Madrid!

Casemiro ka arritur të nënshkruajë një kontratë të re me skuadrën e Real Madrid që do ta mbajë atë në Santiago Bernabeu deri në...

Rangers akoma nuk ka vendosur për Kamberin!

Rangers është në dyshime për të firmosur apo jo një kontratë përfundimtare me Florian Kamberin, raporton Daily Record. Gjigantët skocet po presin për sqarime nga...

Silva mund të qëndrojë akoma tek PSG!

Thiago Silva mund të qëndrojë tek Paris Saint Germain edhe pas kësaj vere pasi këta të fundit janë duke bërë gati një ofertë tjetër...

Barcelona gati ta shes Dembelen!

Barcelona është gatë ta shes Ousmane Dembele gjatë kësaj vere nëse merr ndonjë ofertë të pranueshme, raporton Mundo Deportivo. Sulmuesi francez ka dështuar që të...

Klubet e Premier League diskutojnë për afatin e transferimeve!

Klubet e Premier League kanë propozuar që afati veror i transferimeve të shtyhet deri në fund të muajit shtator, siç raporton Mail. Po shpresohet që...

Ajax pas adoleshentit danez!

Ajax është shumë pranë nënshkrimit me 17 vjeçarin danez Eskild Munk Dall nga Silkeborg, siç raporton Telegraaf. Adoleshenti po përcillej nga agjenti John Steen Olsen,...

Juventus kërkon yllin e Ligue 1 për një huazim dy vjeçar!

Kampionët e Serie A janë të vendosur për huazimin e talentit të Lyon, Houssem Aouar, për një periudhë dy vjeçare. Impakti financiar i krijuar nga...

Juventus-Pogba, ky është vendimi i fundit!

Mesfushori i Manchester United duket se nuk është më një objektiv real për Juventusin. 'Zonja e Vjetër' edhe publikisht e pranoi se më nuk është...

More Articles Like This