Reklama

E bujshme: Bale largohet nga Reali në janar

Must Read

E bujshme: Azmoun transferohet te gjiganti italian, nuk është Napoli!

Milan është futur në garë për yllin e Zenit Sardar Azmoun, raporton Calciomercato.com. 25-vjeçari ka shkëlqyer me Zenitin këtë sezon...

Shkëmbim spektakolarë: Dy yjet e Barcelonës në Torino, dy yjet e Juventusit në Camp Nou!

Sipas raportimeve të fundit, Juventus dëshiron Ousmane Dembelen dhe Arturon Vidalin nga Barcelona. Kriza financiare e shkaktuar nga pandemija e...

Juventus përforcon sulmin me talentin brazilian!

Juventus është e gatshme që të fillojë negociatat me skuadrën e Santos për të transferuar sulmuesin 18 vjeçar, Kaio...

Përforcim surprizë: Milan transferon mesfushorin e Premier League me kosto zero

Milani ka filluar të mendojë për merkaton e verës dhe në listën e Rosonerëve janë disa lojtarë. Siç raporton Sky...

Bombë: Milan transferon yllin e Realit, nuk është Jovic

Pas transferimit të Theo Hernandez, Milani dëshiron një tjetër lojtarë nga Real Madrid. Siç raporton Tuttosport, Rosonerët këtë rradhë dëshirojnë...

Agjenti i sulmuesit të Real Madridit, Gareth Bale ka paralajmëruar klubet në të gjithë Evropën, Amerikën e Veriut dhe Kinën për disponueshmërinë e tij në janar.

El Mundo Deportivo nxjerr në pah raportet që Jonathan Barnett ka shpërndarë disponueshmërinë e klientit të tij në një varg klubesh, sepse dëshiron dëshpërimisht largimin nga kryeqyteti spanjoll.

Kjo vijon nga raportimet në fillim të kësaj jave nga gazetari spanjoll i futbollit Guillem Balague i cili foli në BBC dhe  Diario AS  se uellsiani është i zemëruar me situatën ku e gjen veten dhe tani është gati të largohet nga klubi.

Bëhet e ditur që Bale u acaruar në ndeshjen e fundit në Ligën e Kampionëve kundër Club Brugge duke u lënë jashtë pa asnjë sqarim, pasi ai ishte plotësisht i aftë dhe pa lëndime për takimin.

30-vjeçari ishte dukur se po kthehej në formë të plotë dhe palestër në javët e para të sezonit, por tani thuhet se është i pakënaqur me trajtimin e tij nga trajneri Zinedine Zidane dhe klubi në përgjithësi.

Bales i kanë mbetur tre vjet në kontratën e tij në Madrid dhe kontrata e tij joshëse bëri që ai të mos e kërkoj largimin nga skuadra në këtë verë që shkoi.

Uellsiani ishte shumë afër të kalonte në Kinë, por marrëveshja u ndalua nga Florentino Perez – pasi ata nuk do të kishin marrë një tarifë.

Bale ka fituar katër Ligë të Kampionëve, një titull të La Ligës, një Kupë të Mbretit dhe tre Superkupa të UEFA-s dhe Kupa Botërore të Klubeve gjatë kohës së tij në Real, duke shënuar mbi 100 gola gjatë gjashtë viteve.

Reklama

TË FUNDIT

Buxhet 75 milionë euro: Zbulohen tre përforcimet e para të Rangnick te Milani

Skuadra e re e Milanit do të jetë e re, e talentuar, por edhe me eksperiencë. Me Rangnick në krye Rosonerët shpresojnë se do...

Një yll dhe para, zbulohet oferta e Juventus për Pogban

Siç raporton Calciomercato.com, Juventus është i gatshëm ta sakrifikojë Adrien Rabiot për Paul Pogba. Calciomercato.com, shkruan se Biankonerët janë të gatshëm t'ia ofrojnë Manchester Unitedit...

Paga e Pogbas rrezik për Real Madrid!

Real Madrid mund të heqë dorë nga transferimi i mesfushorit të Manchester United, Paul Pogba, për shkak të kërkesës së këtij të fundit për...

Sevilla dhe Betis pas yllit të Benficas!

Mesfushori i Benficas, Florentino Luis, është vënë në radarët e dy skuadrave spanjolle të Sevillas dhe Betisit, raporton kështu Eldesmarque. Betis ka qenë në kontakt...

Real Madrid planifikon transferimin e futbollistit të Arsenal!

Real Madrid ka identifikuar anësorin Bukayo Saka si një transferim potencial gjatë kësaj vere, raporton Don Balon. 18 vjeçari po shihet si blerja e duhur...

Fraser pranë transferimit tek Galatasaray!

Mesfushori i Bournemouth, Ryan Fraser, po përflitet për një transferim të mundshëm tek skuadra turke e Galatasaray, raporton Daily Mail. Arsenal ka qenë e përfolur...

Sarri kërkon ribashkimin me Pedron tek Juventus!

Maurizio Sarri po shpreson për një transferim të Pedro Rodriguez tek Juvents sapo merkatoja verore të hapet, raporton Calcio Mercato. Sulmuesi anësor i Chelsea muajin...

Tottenham e gatshme të zgjasë huazimin e Rose tek Newcastle!

Tottenham po bëhet gati që të zgjasë edhe për një vit huazimin e Danny Rose tek skuadra e Newcastle United, raporton The Telegraph. Spurs mesa...

More Articles Like This