Reklama

I verboi shqiponja: Tifozët serb ndërpresin ndeshjen mes Brescias dhe Vojvodinës pasi u shfaq flamuri shqipëtar (VIDEO)

Must Read

E bujshme: Azmoun transferohet te gjiganti italian, nuk është Napoli!

Milan është futur në garë për yllin e Zenit Sardar Azmoun, raporton Calciomercato.com. 25-vjeçari ka shkëlqyer me Zenitin këtë sezon...

Shkëmbim spektakolarë: Dy yjet e Barcelonës në Torino, dy yjet e Juventusit në Camp Nou!

Sipas raportimeve të fundit, Juventus dëshiron Ousmane Dembelen dhe Arturon Vidalin nga Barcelona. Kriza financiare e shkaktuar nga pandemija e...

Juventus përforcon sulmin me talentin brazilian!

Juventus është e gatshme që të fillojë negociatat me skuadrën e Santos për të transferuar sulmuesin 18 vjeçar, Kaio...

Përforcim surprizë: Milan transferon mesfushorin e Premier League me kosto zero

Milani ka filluar të mendojë për merkaton e verës dhe në listën e Rosonerëve janë disa lojtarë. Siç raporton Sky...

Bombë: Milan transferon yllin e Realit, nuk është Jovic

Pas transferimit të Theo Hernandez, Milani dëshiron një tjetër lojtarë nga Real Madrid. Siç raporton Tuttosport, Rosonerët këtë rradhë dëshirojnë...

Lalatoviq në sulm të shqiptarëve, ofendime brutale për lojtarët e Vojvodinës dhe nderprerje dueli, prishje e festës në Itali, kështu shkarravisin mediat serbe.

Serbët si gjithmonë shkaktojnë problemet kudo që shkojnë kjo ndodhi edhe në një ndeshjes miqësore mes Brescia dhe Vojvodinës së Novi Sadit.

“Në vend të një shfaqje të bukur futbolli në Brescia ku lojtarët e Vojvodinën luanin në një ndeshje miqësore, një skandal i madh ndodhi nga një grup tifozësh shqiptarësh që fyen lojtarët e klubit nga Novi Sadi, por edhe trajnerin Nenad Lalatoviq.

Lalatoviq u përjashtua nga loja, pasi u ankua te gjyqtari në minutën e 33-të pas epërsisë së Brescia 2:0 dhe më pas vendosi ta nxjerr gjithë skuadrën nga fusha.

Shkaku se një grup shqiptarësh fyen me brohoritjet “C..gan..”, akuzojnë siç dinë mediat serbe.

Prapë vazhdojë ndeshja, prapë u ndërpre. Disa media serbe raportojnë se pasi që tifozë të panjohur në rrethojat e stadiumit kishin vendosur një flamur kuq e zi të Shqipërisë, atëherë futen në fushë disa tifozë serb dhe aty ndërpritet ndeshja.

“Në minutën e 52-të, flamujt shqiptarë u shfaqën në stadium”, shkruan Dnevnik nga Novi Sadi.

“Ndeshja nuk mbaroi për shkak të provokimit të tifozëve shqiptarë, pas së cilës u vendos që të mos vazhdojë më”, shkruan mes të tjera Republika.rs.

Reklama

TË FUNDIT

Buxhet 75 milionë euro: Zbulohen tre përforcimet e para të Rangnick te Milani

Skuadra e re e Milanit do të jetë e re, e talentuar, por edhe me eksperiencë. Me Rangnick në krye Rosonerët shpresojnë se do...

Një yll dhe para, zbulohet oferta e Juventus për Pogban

Siç raporton Calciomercato.com, Juventus është i gatshëm ta sakrifikojë Adrien Rabiot për Paul Pogba. Calciomercato.com, shkruan se Biankonerët janë të gatshëm t'ia ofrojnë Manchester Unitedit...

Paga e Pogbas rrezik për Real Madrid!

Real Madrid mund të heqë dorë nga transferimi i mesfushorit të Manchester United, Paul Pogba, për shkak të kërkesës së këtij të fundit për...

Sevilla dhe Betis pas yllit të Benficas!

Mesfushori i Benficas, Florentino Luis, është vënë në radarët e dy skuadrave spanjolle të Sevillas dhe Betisit, raporton kështu Eldesmarque. Betis ka qenë në kontakt...

Real Madrid planifikon transferimin e futbollistit të Arsenal!

Real Madrid ka identifikuar anësorin Bukayo Saka si një transferim potencial gjatë kësaj vere, raporton Don Balon. 18 vjeçari po shihet si blerja e duhur...

Fraser pranë transferimit tek Galatasaray!

Mesfushori i Bournemouth, Ryan Fraser, po përflitet për një transferim të mundshëm tek skuadra turke e Galatasaray, raporton Daily Mail. Arsenal ka qenë e përfolur...

Sarri kërkon ribashkimin me Pedron tek Juventus!

Maurizio Sarri po shpreson për një transferim të Pedro Rodriguez tek Juvents sapo merkatoja verore të hapet, raporton Calcio Mercato. Sulmuesi anësor i Chelsea muajin...

Tottenham e gatshme të zgjasë huazimin e Rose tek Newcastle!

Tottenham po bëhet gati që të zgjasë edhe për një vit huazimin e Danny Rose tek skuadra e Newcastle United, raporton The Telegraph. Spurs mesa...

More Articles Like This