Reklama

Plas te Anglia, dy lojtarët bëjnë sherr në stërvitje. Ylli i Cityt pezullohet nga kombëtarja

Must Read

Milani madh do të kthehet: Miliarderi francez dëshiron Guardiolën dhe Messin në San Siro

Vazhdojnë artikujt e gazetës prestigjoze italiane "La Repubblica" mbi marrëveshjet e fshehura mes Elliott dhe Bernard Arnault, francezi multimiliarder...

Reali ka gjetur pasuesin e Ramos në Serie A, gati oferta stratosferike

Siç raporton Calciomercato.com, Reali po përgatit një ofertë stratosferike për mbrojtësin e Napolit Kalidou Koulibaly.Los Blancos e shohin Koulibalyn...

Inter përsëri për shopping në Argjentinë: Neroaxurët transferojnë yllin e River Plate

Interi shikon sërish në Argjentinë për përforcime.Zëvendëspresidenti i zikaltërve, Javier Zanetti, së fundmi u raportua se ishte në vendlindje...

Barcelona nis sulmin: Një yll dhe 70 milionë euro për Lautaron!

Barcelona është e vendosur që ta transferojë Lautaro Martinezin në fund të këtij sezoni.Sulmuesi argjentinas po shkëlqen te Ineri...

‘Çmenduri’: Guardiola dhe Messi ne Serie A,

Vazhdojnë artikujt e gazetës prestigjioze italiane “La Repubblica” mbi marrëveshjet e fshehura mes Elliott dhe Bernard Arnault, francezit multimiliarder...

Ndeshja mes Liverpulit dhe Mançester Sitit duket se vazhdoj edhe te grumbullimi i Kombëtares, për Rahem Sterling dhe Xho Gomez.

Dy lojtarët anglez janë kapur mes tyre në seancën stërvitore të ditës së djeshme, në kombëtaren angleze dhe është dashur ndërhyrja e shokëve të ekipit për të shuar këtë zënkë, që e kishte zanafillën në sfidën e së dielës mes Liverpulit dhe Sitit (3-1).

“The Mirror”, raporton se Sterling ka tentuar ta kapë për qafe lojtarin e Liverpulit, duke dashur kështu të nisë një përplasje fizike. Kaq i ka mjaftuar trajnerit Sauthgejt, që ka marrë vendimin të mos e marrë lojtarin për ndeshjen kundër Malit të Zi.

Sterling nga ana tjetër ka reaguar përmes një statusi në rrjetet sociale, duke thënë se çdo gjë ishte një episod i shkurtër që mbaroi aty.

Reklama

TË FUNDIT

Fenerbahçe e fiksuar pas futbollistëve të Kosovës, një tjetër titullar i “Dardanëve” drejt kampionatit turk

Fenerbahçe duket se ka hedhur sytë tek një tjetër futbollisti i përfaqësueses së Kosovës. Bëhet futbollistin Florent Hadërgjonaj.tur Mbrojtësi i krahut të djathtë të Hudersfildit...

“Isha në kontakte me Romën”, Konte zbulon prapaskenat: Ja pse refuzova verdhekuqtë

Gjatë sezonit të kaluar qarkullonin shumë lajme, ku flitej për një kalim të mundshëm të Antonio Kontes në stolin e Romës.Mesa duket këto lajme...

Oferta e Florentino Perez: Vinicius Jr plus para për Mbappen

Klubi i madh spanjoll, Real Madridi e do me çdo kusht transferimin e talentit francez, Kylian Mbappe nga Paris Saint-Germain.Gjigantët e Ligës e kanë...

Hyrje-daljet te Milani, kuqezinjtë gati për ndryshime në janar

Nuk do të jetë vetëm Zlatan Ibrahmoviç përforcimi i Milanit në merkaton e janarit. Drejtorët Boban e Maldini do të shqyrtojnë lëvizje si në...

Alarmohen të gjithë, Haaland mund të blihet për vetëm 17 mln euro në janar

Erling Braut Haaland do të shkaktojë një ‘tronditje’ në tregun e transferimeve në mes skuadrave të mëdha, pasi është zbuluar se ai ka një...

Ibra ‘thumbon’ përsëri Ronaldo

Zlatan Ibrahimovic tashmë po përgatitet për një rikthim në Serie A.Futbollisti suedez ka njoftuar se do të rikthehet në Itali, në një skuadër që...

Ibrahimovic priti katër vjet për t’iu hakmarrë Materazzit

Zlatan Ibrahimovic ka vendosur të flas për momentin kur e dërgoi rivalin e tij, Marco Materazzi në spital pas një goditje si në ‘Taekwondo’...

Pesë futbollistët më të paguar të Kombëtares së Kosovës

Valon Berisha është futbollisti më i paguar i Kombëtares së Kosovës, që fiton 2,407 000 milionë euro te Lazio në Serie A.‘Kosova Abroad’ në...

More Articles Like This