Reklama

Rakitic: Do doja të luaja me Ronaldon

Must Read

Bombë: Cancelo rikthehet në Serie A te gjiganti italian!

Joao Cancelo mund të rikthehet te Juventusi vetëm pas një viti të kaluar në Ligën Premier. Mbrojtësi i djathtë portugez...

Chelsea gati ta shesë, Kepa drejt gjigantit europian!

Kepa Arrizabalaga është duke i kaluar ditët e tij të fundit si portieri i Chelseat. Portieri spanjoll ka humbur vendin...

Klubi i Serisë A interesohet për Higuainin, ja prapaskenat

Edhe pse bëri një nisje të mirë të sezonit me Juventusin, tashmë Higuain vuan balotazhin me Dibalën, i cili...

Tifozi 10-vjeçar i United letër Klopit: Të lutem, mos fito më. Gjermani i kthen përgjigje

Tifozët e Liverpulit po bëhen gati për një festë të madhe përpara, ndërsa skuadra e tyre po marshon drejt...

Rivaldo: Nuk e pranoj këtë transferim të Barcelonës

Braziliani Rivaldo ka kritikuar Barcelonën për transferimin e Martin Braithwaite. Me lëndimet e Ousmane Dembele dhe Luis Suarez, Barcelona ndërhyri...

Ivan Rakitic i Barcelonës ka thënë se mesfushori i Juventusit, Miralem Pjanic është njëri nga futbollistët më të nënvlerësuar në botë, ndërsa ka shtuar se do të donte të luante me Cristiano Ronaldon.

Kroati ka qenë i lidhur vazhdimisht me një transferim te Juventusi në muajt e fundit, por një veprim i raportuar në janar nuk u realizua kurrë.

Rakitic dha një intervistë për Bleacher Report dhe komentet e tij kanë nxitur spekulime edhe një herë mbi një transferim në Serie A.

“Për mua një nga lojtarët më të nënvlerësuar në botë është Miralem Pjanic. Jose Mourinho për shembull tha emrin tim tek të nënvlerësuarit, por për mua Pjanic është gjithashtu”, ka thënë fillimisht Rakitic për Bleacher Report.

Rakitic ka luajtur me Lionel Messin për disa vjet, por pranon se ai gjithashtu do të dëshironte të luante me rivalin e madh të Messit, Ronaldon.

“Messi është lojtari më i miri i të gjitha kohërave dhe është fantastike të luash përkrah tij”.

“Natyrisht që do të doja të luaja me Ronaldon, ai është një nga lojtarët më të mëdhenj në historinë e futbollit”.

“Ju me të vërtetë kënaqeni duke e parë atë dhe të gjithë mund të shohin se çfarë po bën te Juventusi”, përfundoi ylli kroat.

Reklama

TË FUNDIT

Milan ndalet në barazim në transfertën me Fiorentinën

Milani nuk ka mundur të shkoj më shumë se një barazim 1-1 në udhëtim te Fiorentina në ndeshjen e vlefshme për javën e 25-të...

Rebic nuk ka të ndalur: Kroati shënon ndaj Fiorentinës, Milan në avantazh (VIDEO)

https://twitter.com/semo33x/status/1231325127406751749?s=20

E bujshme: Tuchel bën gati valixhet, PSG ka gjetur trajnerin e ri në Serie A!

Sytë e PSG-së janë kthyer nga Simone Inzaghi. Drejtori sportiv i kampionëve të Francës, Leonardo, po ndjek trajnerin e Lazio-s, që po lufton për titullin...

Manchester City mposht Leicesterin në derbin e javës

Manchester City me shumë vështirësi ja ka dalë të marrë tre pikë ndaj Licester City. Në ndeshjen e javës së 27-të në Premierligë, Manchester City...

Formacionet zyrtare: Levante – Real Madrid

Levante dhe Real Madridi kanë publikuar tashmë formacionet zyrtare për ndeshjen e radhës në La Liga. Mbretërit janë mysafir të Levantes në ndeshjen e vlefshme...

Ronaldo nuk ka të ndalur, Juventus fiton në transfertën me Spal

Juventusi mori 3 pikë të arta në ndeshjen kundër SPAL-it, pasi fituan 1-2 në transfertë. Skuadra kampione e Italisë nuk shkëlqeu, por arriti të...

Goli i javës: Januzaj shënon super gol ndaj Valencias (VIDEO)

Ylli shqiptar, Adnan Januzaj ka shënuar gol të bukur për Real Sociedadin në ndeshjen e sotme (e shtunë) ndaj Valencias në kuadër të javës...

Formacionet zyrtare: Fiorentina – Milan

Fiorentina dhe Milani kanë publikuar tashmë formacionet zyrtare për ndeshjen e radhës në Serie A. Rossonerët luajnë në udhëtim te klubi Viola në kuadër të...

More Articles Like This