Reklama

Mourinho merr ‘goditjen’ e radhës, Son mungon ndaj Leipzig

Must Read

Presidenti i federatës italiane merr vendimin pro Juves, Agnelli e refuzon!

Presidenti i Juventus, Andrea Agnelli ka bërë të ditur se nuk do ta pranoj një titull në qoftë se...

Fansat kanë zgjedhur 10 skuadrat më të mira në historinë e futbollit (FOTO)

Cila është skuadra më e mirë në historinë e futbollit? Është pyetje hipotetike që nuk ka një përgjigje të saktë. Është...

PSG rrëmben talentin e Atletico Madrid

17 vjeç dhe një e ardhme që, sipas zbuluesve të talenteve, do të jetë e shndritshme. Javier Serrano është nxhevahiri...

Lajm i fundit: Juventus mund ti rrëmbej lojtarin kryesor skuadrës së saj rivale!

Juventusi mund ta lërë përsëri pa fjalë Napolin si me rastin e Gonzalo Higuain. 'Zonja e Vjetër' tani ka gati...

Lautaro te Barcelona, tani ka një tjetër problem, quhet Leo Messi!

Operacioni që pritet të sjellë Lautaro Martinezin tek Barcelona çdo ditë e më shumë ka filluar të komplikohet. Jo vetëm...

Skuadra e Tottenham Hotspur duhet t’i bëjë llogaritë pa yllin e tyre në sulm, Heung Min Son, i cili ka pësuar një lëndim dhe si pasojë e kësaj do të mungojë për disa javë.

Lajmin për lëndimin e lojtarit e ka bërë të ditur vetë faqja e klubit nga Londra përmes një postimit.

‘’Heung Min Son do të mungojë për një kohë pas lëndimit që mori në ndeshjen kundër Aston Villas’’, ishte shkrimi i skuadrës angleze.

Sulmuesi anësor, që i ndihmoi Spursave të fitonin kundër Aston Villas fundjavën që lamë pas, mund të mungojë në një periudhë shumë kruciale për skuadrën e Jose Mourinhos.

Jug-koreani, me këtë lëndim të marrë, iu bashkohet partnerit të tij në vijën e sulmit, Harry Kane, i cili gjendet në bokse për më shumë se një muaj.

Gjendja te skuadra londineze është paksa shqetësuese, marrë parasysh lëndimet që morën dyshja në fjalë.

Stafi mjekësor do të mundohet të bëjë çmos për ta rikthyer sa më parë 27-vjeçarin në fushat e blerta, pasiqë për Kane tashmë dihet se do të mungojë të paktën deri në muajin prill.

Tottenham e luan nesër ndeshjën e parë në kuadër të fazës së 1/8-ave të Ligës së Kampionëve kundër Leipzigut të Gjermanisë, derisa të shtunën përballet me Chelsean me rivalin direkt për top-katërsh në Premierligë dhe mungesa e Son në sulm do të jetë një mangësi e madhe për nënkampionët e Evropës.

Reklama

TË FUNDIT

Conte e dëshiron me çdo kusht: Zbulohet përforcimi i parë i Interit për merkaton e verës

Trajneri i Interit, Antonio Conte është i interesuar për ta transferuar Marcos Alonson nga Chelsea. Neroaxurët kanë shfaqur interesim për spanjollin edhe në janar dhe...

Zbulohet skenari i fundit: Premier League mbyllet si format Botërori

Premier League si Botërori? E mundur, e realizueshme! Të paktën sipas “Indipendent”, që ka zbardhur idenë që ka diskutuar në qarqet e larta të FA...

E kërkon Barcelona: Gazidis vendos për Romagnolin

Ivan Gazidis ka vendosur për të ardhmen e Alessio Romagnolit, raportojnë mediat italiane. Romagnoli ka kontratë me Rosonerët deri në vitin 2022 dhe kanë filluar...

United rrëmben yllin e dëshiruar nga Reali

Te Manchester United pritet të ndodhin ndryshime të mëdha në verë. Djajtë e Kuq dëshirojnë të rikthehen në majat e futbollit dhe kanë piketuar disa...

Milan me një tjetër transferim nga Juventusi: Rosonerët transferojnë mesfushorin e Biankonerëve

Sipas raportimeve të fundit, Milani mund ta transferojë mesfushorin e talentuar të Juventusit, Rolando Mandragora. Juventus planifikon që ta shfrytëzojë opsionin e blerjes së Mandragoras...

Gotze drejt një aventure të re në Serie A!

Mario Gotze duket se gjatë kësaj vere do të transferohet në Serie A por akoma nuk dihet saktësisht tek cila skuadër. Ka qenë e përditshmja...

Real harron Pogbën, ky është talenti që po çmend madrilenët!

Paul Pogba po përflitet shumë se mund të largohet nga Manchester United, por tek Real Madrid nuk do të transferohet pasi këta të fundit...

Reali nuk e do, Juventusi gati ta blejë atë!

Real Madrid nuk është e interesuar që ta mbaj në skuadër talentin e saj aktualisht të huazuar tek Borussia Dortmund, Achraf Hakimi. Mbrojtësi me prejardhje...

More Articles Like This