3 skuadra pas njërit prej sulmuesve më mirë të Serie A!

Sulmuesi i Napolit Hirving Lozano ka shumë admirues përreth Europës sipas medias italiane Calciomercato.com.

Raporti detajon se si sulmuesi meksikan kishte vështirësi në fillim që të adoptohej tek Napoli, skuadër me të cilën ka kontratë deri më 2024.

Interesim për të kanë shfaqur gjigantët e Atletico Madrid dhe dy skuadrat nga Premier League, Everton dhe West Ham United.

Lozano është paraqitur me Napolin 22 ndeshje këtë sezon dhe ka shënuar 3 gola dhe duke asistuar 1 herë.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here