Garë e ashpër për yllin napoletan!

Arkadiusz Milik duket se do të jetë ‘molla e sherrit’ në mes të skuadrave të Arsenal dhe Tottenham të cilat janë të interesuara për shërbimet e tij.

Të dy skuadrat londineze janë duke e vëzhguar nga afër 26 vjeçarin në  stadiumin Sao Paolo dhe po mendojnë për ofertat që do ti bëjnë gjatë kësaj vere.

Milik për momentin po vlerësohet diku tek 52 milion eurot ku gjatë këtij sezoni me Napolin ka shënuar 9 gola në 16 paraqitje në Serie A.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here