Dybala me coronavirus shkakton situatë të tmerrshme tek Juventus!

Pasi u morr vesh që Paolo Dybala është lojtari i dytë me Coronavirus tek Juventus, 121 pjesëtarë të stafit të Juventusit tani kanë filluar 2 javë vetëizolim.

I pari që u infektua ishte Daniele Rugani i cili të mërkurën doli pozitiv me virusin vdekjeprurës që ka ndalur zhvillimin e jetës normale në Itali.

Ai ishte pjesë e skuadrës gjatë së dielës kur e mposhtën Interin dhe qëndroi në dhomat e zhveshjes me lojtarët e tjerë dhe stafin.

Për këtë arsye tani klubi ka filluar të implementoj masa drastike për të ndaluar përhapjen e mëtejme të virusit.

 

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here