Tottenham tentoi të firmoste me Hazard!

Tottenham kishte tentuar që të firmoste me Eden Hazard para se ai të transferohej tek rivalët e Chelseas në vitin 2012.

Ish trajneri i Spurs Harry Redknapp ka thënë për Sky Sports:”E kam takuar Eden Hazard në Paris, ku kemi biseduar plot një orë. Ai është një lojtar i madh, gjeni i vertetë. Padyshim që Hazard duhej të vinte tek Tottenham.”

Por pastaj gjërat nuk rrodhën siç planifikuan drejtuesit e Tottenham dhe belgu u transferua tek rivalët e Chelseas.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here