Barcelona dërgon milionat drejt Serie A!

Një ofertë shumë tunduese po drejohet drejt skuadrës së Inter me destinacion Lautaro Martinezin.

Skuadra e Barcelonës po mendon që futbollistit ti ofrojë një pagë vjetore prej 20 milionë eurosh në mënyrë që ta bindin argjentinasin të largohet nga Inter.

Martinez është 22 vjeçar dhe po kalon formën më të mirë të karrierës së tij ku në këtë sezon ka shënuar 16 gola në 31 ndeshje të zhvilluara në të gjitha kompeticionet.

Për sulmuesin argjentinasin interesim kanë shfaqur Real Madrid, Manchester United dhe Chelsea.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here