Zbulohet plani i Lega-s për Serie A: Ja kur fillon dhe mbaron kampionati

Koronavirusi ka kapluar Italinë dhe Serie A është pezulluar deri në muajin prill.

Por sipas të gjitha gjasave Serie A nuk do të fillojë as në muajin prill. Siç raporton La Repubblica, kampionati italian duhet të rikthehet me 2 maj me dyer të mbyllura dhe të përfundojë me 30 qershor.

La Repubblica shkruan se ky është plani i Lega-s për Serie A. Gjithsesi, mbetet të mësohet vendimi zyrtar i UEFA-s në lidhje me Europianin.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here