Milan i vendos çmimin Donnarummas, Chelsea nis sulmin

Frank Lampard ka kërkuar nga drejtuesit e Chelsea shitjen e Kepa-s dhe dëshiron transferimin e Gianluigi Donnarummas për pasuesin e spanjollit.

Rosonerët janë të gatshëm të heqin dorë nga Donnarumma për shifrën e 50 milionë eurove.

Daily Mail raporton se Lampard i ka dhënë dritën jeshile drejtuesve të Bluve dhe në verë pritet që të fillojnë bisedimet.

Donnarumma është i gatshëm të largohet nga Milani dhe transferimi në Premier League do të ishte një eksperiencë e mirë për italianin.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here