Ministri italian i sportit e zbulon se kur do të rikthehet Serie A

Ministri italian i sportit ka bërë të ditur se në maj pritet të rikthehen aktivitetet sportive në vend. 

Për momentin kampionatet europiane pritet të fillojnë në prill, por sipas të gjitha gjasave do të shtyhen përsëri për shkak të përhapjes së koronavirusit.

Ministri i sportit Vincenzo Spadafora deklaroi: “Besoj se Serie A mund të rikthehet me 3 maj. Deri atëherë do ta shqyrtojmë situatën se a do të luhen ndeshjet me tifozë apo pa tifoz.”

13 ndeshje kanë mbetur deri në përfundimin e Serie A dhe mbetet ta shohim se si do të rrjedhin gjërat.

 

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here