Zidane largohet nga Madridi, zbulohet arsyeja!

Çdo ditë e më shumë po rriten zërat që thonë se Zinedine Zidane është shumë pranë largimit nga Real Madrid.

Edhe pse ndeshjet e futbollit janë pezulluar mediat vazhdojnë çdo ditë me lajme të ndryshme ku këto ditë thuhet se raportet mes Zidane dhe presidentit Florentino Perez nuk janë aspak të mira.

Këtë mosmarrëveshje kanë lindur gjatë verës së kaluar për shkak të merkatos së dobët të madrilenëve.

Për Zidane skuadra e tij e ardhshme mund të jetë Manchester United ose Juventus, ku në këtë të fundit ka luajtuar si futbollist shumë vite më parë.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here