Ribery dhuron para për të luftuar Coronavirusin!

Franck Ribery është një lojtar që gjithmonë është shquar për humanitetin e tij, gjë që nuk mungoi as tani.

Ai luan tek Fiorentina dhe francezi për qytetin e Firences gjegjësisht për ti ardhur në ndihmë mjekëve ka dhuruar një shifër të majme prej 50 mijë eurosh.

Shuma që deri më tani është grumbullar ka arritur në 500,000 euro për mjekët dhe infermierët që po qëndrojnë në vijën e parë të frontit kundër Covid-19.

Ky gjest i Ribery është vlerësuar lartë prej tifozëve të Fiorentinës.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here