Ylli i Juventusit mund të largohet, ‘gjithçka’ varet nga Neymar!

Paris Saint Germain disa javë më parë filloi që të përgatisë një ofertë për Paolo Dybalan, por Juventus hodhi poshtë çdo tentativë të parisienëve, raporton Calciomercato.

Kampionët e Ligue 1 duan të sigurojnë shërbimet e anësorit argjentinas nga paratë që do të munden të grumbullojnë prej shitjes së Neymar, i cili këtë verë duket shumë pranë transferimit tek Barcelona.

Megjithatë nga shitja e brazilianit pritet që të arkëtohet një shumë e madhe parash dhe një çmim i lartë mund të lëkundë edhe vendosmërinë e drejtuesve të Juventusit!

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here