Juventus i ka testuar të gjithë lojtarët e saj, 3 rezultuan pozitivë!

Juventus ka bërë të ditur se ka testuar të gjithë lojtarët e saj për COVID-19 dhe vetëm tre kanë rezultuar pozitivë.

Bëhet fjalë për Blaise Matuidi, Paolo Dybala dhe Davide Rugani.

Edhe lojtarët që u larguan nga Italia pas 8 ditësh karantinë kanë rezultuar negativ, bëhet fjalë për Gonzalo Higuain, Miralem Pjanic, Sami Khedira dhe Douglas Costa.

Ndërkohë Dybala është i fundit i infektuar me COVID-19 pasi edhe e dashura e tij rezultoi pozitive me këtë virus.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here