Barca bën ofertën për Martinez, por kanë gati dhe planin B!

Barcelona duket se e ka bërë Lautaro Martinezin si objektivin kryesor pasi që interesimi për Pierre Emerick Aubameyang duket se ka filluar të zbehet nga klubi katalan.

Drejtuesit e ‘Topçinjëve’ janë frustruar me siç e quajnë ata interesim të katalanasve për gabonezin i cili ka vetëm 18 muaj të mbetur në kontratë dhe mund të largohet nga Londra.

Ndërkaq që gabonezi duket më larg oferta e parë zyrtare drejt Interit duket se është nisur pasi katalanasit kanë ofruar 70 milionë euro për kartonin e Lautaros, ndërkohë pritet të mësohet edhe vendimi i drejtuesve interist.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here