Marrëveshja është arritur: Lautaro ka gjetur skuadrën e re

Në muajt e fundit Lautaro Martinez ka qenë i lidhur me një transferim te Barcelona.

E përditshmja italiane Tuttosport, sot ka raportuar se Barcelona nuk ka hequr dorë nga bomberi argjentinas dhe kanë nisur bisedimet me agjentin e tij.

Sipas Tuttosport, marrëveshja mes palëve është arritur dhe Lautaro ka pranuar që të transferohet në Camp Nou. Tani Barcelonës i mbetet që ta bind Interin.

Lautaro ka klauzolë prej 111 milionë eurove dhe Neroaxurët janë të gatshëm ta lënë të lirë vetëm nëse në adresë të tyre vjen një ofertë me para dhe jo me shkëmbim lojtarësh.

 

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here