Higuain ikën, gati super zëvëndësimi për të!

Gonzalo Higuain pritet që gjatë kësaj vere të largohet nga Allianz Stadium, me sulmuesin e Manchester City, Gabriel Jesus i cili duket më i mundshmi për të zëvëndësuar argjentinasin, raporton Calcio Mercato.

Higuain gjatë kësaj vere dëshiron që vetë të largohet nga Torino dhe trajneri Maurizio Sarri nuk dëshiron që të mbesë pa alternativa në repartin sulmues.

Prioritet kryesor i Juves duket braziliani i City i cili këtë sezon ka shënuar 10 gola në 24 ndeshje të zhvilluara në Premier League me Citizens.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here