Inter zbulon interesimin për qendër mbrojtësin nga Premier League!

Inter po mendon ofertën që do të dërgoj në drejtim të mbrojtësit  Jan Vertonghen të Tottenham.

Calciomercato raporton se mbrojtësi belg i ka të gjitha tiparet e duhura për tu përshtatur me lojën e Inter dhe drejtuesit zikaltër po shpresojnë që mund ta transferojnë atë me kosto zero pasi gjatë kësaj vere i skadon kontrate me londinezët.

Siç përflitet këtë transferim po e kërkon dhe vetë trajneri Conte i cili dëshiron më shumë konkurencë në repartin mbrojtës.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here