Leicester e sheh Diallon si zëvëndësim për Vardy!

Leicester City është raportuar se ka shfaqur interesim për sulmuesin e Metz, Habib Diallo, si zëvëndësimin potencial për Jamie Vardyn nëse ky i fundit largohet në fund të këtij sezoni, raporton Le Quotiduen Du Foot.

24 vjeçari ka statistika të frikshme këtë sezon në Ligue 1 ku në 26 ndeshje ka shënuar 12 gola dhe asistuar 3 herë duke tërhequr kështu edhe vëmendjen e shumë skuadrave tjera të mëdha të Premier League.

Chelsea, Leeds United dhe Crystal Palace kanë raportuar interesim për sulmuesin e Metz.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here