Roma me sulmues të ri!

AS Roma duket se do të bëj një ofertë të tretë në drejtim të Diego Costës, raporton Mundo Deportivo.

Sulmuesi i Atletico Madrid është që një kohë e gjatë objektiv i romanëve, pasi klubi italian ka që nga 2013 që kërkon të firmos me sulmuesin spanjoll.

Tani një transferim i tillë duket një punë e kryer pasi tek Atletico, Costa nuk është më sulmuesi i preferuar dhe mosha e tij e shtyer mund të bëj drejtuesit e Los Colchoneros të mos mendojnë dy herë për ta lënë të lirë.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here