Conte e dëshiron me çdo kusht: Zbulohet përforcimi i parë i Interit për merkaton e verës

Trajneri i Interit, Antonio Conte është i interesuar për ta transferuar Marcos Alonson nga Chelsea.

Neroaxurët kanë shfaqur interesim për spanjollin edhe në janar dhe tani dëshirojnë transferimin e tij në verë.

Alonso shkëlqeu nën drejtimin e Contes te Chelsea dhe është ideal për skemën e tij 3-5-2.

Këtë sezon Alonso nuk është më titullarë dhe Blutë janë të gatshëm ta shesin atë për 30 milionë euro.

Interi do të tentojë huazimin e Alonson me opsion blerjeje verën e ardhshme për 20 milionë euro.

 

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here