Milan me një tjetër transferim nga Juventusi: Rosonerët transferojnë mesfushorin e Biankonerëve

Sipas raportimeve të fundit, Milani mund ta transferojë mesfushorin e talentuar të Juventusit, Rolando Mandragora.

Juventus planifikon që ta shfrytëzojë opsionin e blerjes së Mandragoras nga Udinese për shifrën e 26 milionë eurove.

22-vjeçari posedon mjaftë cilësi dhe do të ishte një përforcim i rëndësishëm për Milanin në vijën e mesfushës.

Mandragora nuk do të jetë titullarë te Juventusi dhe Gazidis kërkon të përfitojë nga kjo situatë dhe Milani është i gatshëm të ofrojë 30 milionë euro për të.

Gjithashtu nuk përjashtohet mundësia e përfshirjes së Madragoras në shkëmbimin me Donnarumman.

Mandragora ka luajtur 27 ndeshje këtë sezon me Udinesen dhe ka shënuar tre gola.

 

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here