Jo vetëm Marcelon, Juventus transferon edhe një tjetër yll nga Reali

Mbrojtësi nën pronësinë e Real Madridit Achraf Hakimi ka përfunduar në shënjestrën e Juventusit, raporton Calciomercato.com.

Biankonerët  e shohin 21-vjeçarin si zgjidhjen ideale prë krahun e djathtë të mbrojtjes.

Që nga largimi i Dani Alves, Juventus nuk ka arritur të gjejë lojtarin e duhur dhe te Zonja e Vjetër besojnë se Hakimi është njeriu i duhur.

Hakimi është nën pronësinë e Realit por  i huazuar te Borussia Dortmund.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here