Kjo video e dëshmon pse De Bruyne është mesfushori më i mirë për momentin

Kevin De Bruyne është njëri nga mesfushorët më të mirë dhe një video me pasimet e tij është bërë virale në rrjetet sociale.

De Bruyne ka bërë 16 asistime këtë sezon dhe në rast se sezoni rifillon atëherë është shumë pranë që ta arrijë shifrën e 20 asistimeve në Premier League, shifër kjo e regjistruar për herë të fundit nga Thierry Henry në vitin 2003.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here