Reklama

Revolucion në Bernabeu: Reali përgatit largimin e 12 lojtarëve

Must Read

90% e punës e kryer, Milan me mesfushor të ri!

AC Milan do të përforcohet në mesfushë pasiqë skuadra e Benfikës ka miratuar transferimin e lojtarit të saj Florentino...

Kontratë dy vjeçare dhe pagë stratosferike: Cavani transferohet te Interi!

Interi ka nisur bisedimet me Edinson Cavanin dhe Neroaxurët thuhet se ia kanë bërë të ditur ofertën e parë...

Rangnick transferon yllin e RB Leipzig te Milani

Ralf Rangncik është shumë pranë stolit të Milanit dhe ditëve në vijim pritet zyrtarizimi. Gjermani ka kërkuar nga Rosonerët kontratë...

Zyrtare: Real merr këtë vendim për Jovic!

Sipas Corriere dello Sport, Real Madrid ka vendosur që këtë verë ta huazojë Luka Jovic me shumë mundësi tek...

Milan udhëheqë garën për talentin e Serie A!

AC Milan po monitoron me shumë kujdes situatën e mesfushorit të Torinos, Daniele Baselli, sipas raportimeve të mediave italiane. Mirëpo...

Real Madridi po mendon largimin e 12 lojtarëve këtë verë, për të mbushur arkat nga shitjet, por dhe për t’i zvogëluar shpenzimet.

Klubi i La Ligas do të jetë i kufizuara për të patur 25 lojtarë në listën për sezonin e ardhshëm.

Zinedine Zidane aktualisht ka 37 lojtarë në skuadrën e parë, 12 prej të cilëve aktualisht janë në huazim.

Dy të parët që do të largohen janë Gareth Bale dhe James Rodriguez, pasi edhe këtë vit nuk është se kanë luajtur aq shumë.  Dyshja kanë po ashtu edhe paga të larta.

Për Gareth Bale ka pasur interesim nga Jiangsu Suning, por edhe Evertoni, ndërsa për James interesohet Arsenali.

Kontratat e Luka Modric dhe Lucas Vazquez përfundojnë në vitin 2021, dhe klubi mund të vendos për largimin e tyre.

Edhe Dani Ceballos që është në huazim, mund të vendoset për shitjen e tij.

Edhe Luka Jovic mund të largohet me Chelsean dhe Arsenalin që kanë shfaqur interesim.

Jesus Vallejo, Achraf Hakimi dhe Borja Mayoral që janë në huazim, po ashtu pritet të shiten.

Mariano është një emër tjetër që mund të largohet, pasi Eden Hazard,  Rodrygo dhe Vinicius Junior janë të besuarit.

Martin Odegaard dhe Sergio Reguilon, edhe pse po luajnë mirë në huazim, mund të shiten.

Marcelo është një nga emrat që mund të largohet, por më pak i rrëzikuar, pasi Ferland Mendy ka gjetur vend në formacion dhe po tregon formë të mirë.

Reklama

TË FUNDIT

Oh çfarë goli: Kimmich shënon ndaj Dortmundit në stilin alla Messi (VIDEO)

https://twitter.com/elemtenle/status/1265331312346439680?s=21

Rennes 15 milionë euro për Bouanga!

Rennes ka bërë një ofertë për sulmuesin e Saint Etienne, Denis Bouanga, raporton Foot Mercato. Raportohet se për ta lënë të lirë sulmuesin e saj...

Barcelona do të huazojë Dembelen!

Gjigantët e La Ligas janë të dëshpëruar që të ulin koston e pagave të lojtarëve. Barcelona është shprehur e gatshme që të dëgjojë ofertat që...

E fundit: Dalin rezultatet, ja kur rikthehet Ibra

Zlatan Ibrahimovic dje pësoi një lëndim në kyçin e këmbës dhe u detyrua ta braktis stërvitjen me paterica. Mediat...

Betis dëshiron 5 lojtarë të Barcelonës!

Real Betis po shpreson që të arrijë një marrëveshje me Barcelonën për huazimin e 5 lojtarëve të saj, sipas raportimit të Sport. Ansu Fati, Carles...

Barcelona mund të thërras Coutinhon!

Barcelona po mendon ta thërras Philippe Coutinhon më herët sesa që parashikohej nga huazimi tek Bayern Munich, raporton Onda Cero. Raportohet se gjigantët katalanas mund...

Real Madrid në garë për Van de Beek!

Real Madrid raportohet se këtë verë do të bëj një ofertë zyrtare në drejtim të Ajax për Donny Van De Beek, raporton Le10Sport. Manchester United...

Neymar nuk do të nënshkruajë me PSG!

Neymar do të tentojë prapë gjatë kësaj vere për një rikthim të mundshëm tek skuadra e Barcelonës, raporton OK Diario. Ylli i Paris Saint Germain...

More Articles Like This