Alba zgjedhë tre trajnerët e tij të preferuar!

Jordi Alba ka treguar për 3 trajnerët që i ndihmuan atij më së shumti në karrierën e tij futbollistike.

Mbrojtësi i Barcës deklaroi:’Tito Villanova, pushoftë në paqe, Luis Enrique dhe Unai Emery”

‘Luis Enrique dhe Unai Emery janë trajnerë të mrekullueshëm pasi kanë një autoritet të madh në skuadrën të cilën e drejtojnë’.

‘Ndërsa me Tito Villanovën punova vetëm një vit por kjo periudhë më përmirësoi shumë si futbollist, ai ishte një trajner shumë i qetë dhe e doja shumë’- deklaroi në fund Alba.

 

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here