Barcelona i vë çmim Rakitiçit!

Barcelona do ta lërë të lirë Ivan Rakitic për këdo që është në gjendje që për të të ofrojë 20 milionë euro, siç raporton Marca.

Manchester United duket se është në ‘pole position’ sa i përket dëshirës për të siguruar shërbimet e kroatit ku ka shfaqur interesim të madh për të.

Kontrata e tij me Barcën skadon më 2021 dhe mosha e tij por gjithashtu edhe konkurenca tek skuadra katalane ka bërë që kroati as mos ta mendojë një rinovim tjetër me blaugranat.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here