Çfarë po ndodhë tek Juve, 8 lojtarë largohen nga Torino!

Wojciech Szczesny është vetëm lojtari i fundit që ka vendosur të largohet nga Torino për tu zhvendosur në atdheun e tij, Poloninë.

Para portierit janë larguar disa prej lojtarëve kryesorë të skuadrës si Cristiano Ronaldo, Miralem Pjanic, Gonzalo Higuain, Douglas Costa, Danilo dhe Alex Sandro.

Akoma nuk dihet se kur mund të rifillojnë stërvitjet pasi shqetësimi i vetëm qëndron aty, sepse me gjithë këta lojtarë që janë larg Torinos kjo mund të shndërrohet në një problem serioz.

Mesa duket edhe data e 14 prillit që ishte rekomanduar më herët për të filluar stërvitjet duket se nuk do të jetë e mundur.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here