Jashtë Serie A: Klopp kërkon transferimin e lojtarit shqiptar!

Jurgen Klopp mësohet se është një fans i madh i Milot Rashicës.

Përfaqësuesi i Kosovës ka zhvilluar ndeshje shumë të mira me Werder Bremen, por mesa duket është i pafuqishëm ti ndihmojë gjermanëve për të mbetur akoma në Bundesliga pasi janë shumë pranë rënies nga liga.

Bild raporton se Klopp ka kërkuar nga drejtuesit e klubit që të transferojnë nga Werder talentin e saj, Milot Rashica.

Gjermanit i pëlqen shumë loja e kosovarit që përshtatet më së miri me stilin e Liverpool.

‘The Reds’ mesa duket po ‘fërkojnë’ duart që Werder Bremen të bjerë në ligën e dytë gjermane pasi automatikisht dhe çmimi i Rashicës do të binte në mënyrë drastike.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here