Bombë nga Italia: Milani ka gjetur trajnerin e ri, nuk është Rangnick!

E përditshmja italiane Corriere dello Sport, sot ka lansuar një lajm bombastik duke raportuar se ish trajneri i Romës dhe Interit Luciano Spalletti është kandidati kryesor për ta marrë drejtimin e Milanit.

Muajt e fundit është raportuar se në stolin e Milanit do të ulet Ralf Rangnick, mirëpo Gazidis nuk ka arritur ta finalizojë marrëveshjen me gjermanin dhe tani Spalletti është në pole position.

Spalletti ishte kandidat potencial për ta drejtuar Milanin, para se drejtimin e Rosonerëve ta merrte Stefano Pioli.

 

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here