Juventus gati ti japë 2 yjet e saj për të marrë këtë lojtar!

Juventus po kërkon që të jetë në avantazh ndaj Liverpool për të siguruar shërbimet e mesfushorit të Valencias, Ferran Torres.

Siç raporton Tuttosport, ‘Zonja e Vjetër’ po mendon që ti ofrojë Valencias Mattia De Sciglio ose Daniele Ruganin vetëm për të bindur drejtuesit spanjollë ta lënë lojtarin e tyre të vijë në Torino.

Edhe pse ka një klauzolë prej 100 milionë eurosh, Valencia është e gatshme të pranojë një ofertë prej 60 milionë eurosh sepse lojtarit i skadon kontrata në verën e vitit 2021.

Valencia në mbrojtje ka shfaqur probleme të mëdha dhe ardhja e Mattia De Scigilio do të ishte e mirëseardhur.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here