Arsenal gjen zëvëndësuesin e Aubameyang!

Pierre-Emerick Aubameyang duket se e ka të sigurt largimin nga Arsenal gjatë kësaj vere.

Kjo pasi një marrëveshje për rinovimin e kontratës ka dështuar që të arrihet.

Arsenal nuk ka humbur kohë më shumë dhe tani duket se e kanë gati emrin e zëvëndësuesit të sulmuesit nga Gaboni.

Bëhet fjalë për sulmuesin e Celtic, Oudsonne Edouard.

22 vjeçari në 27 ndeshje ka arritur që të tundë rrjetën plot 21 herë dhe ky sezon besohet se mund të jetë i fundit në ligën skoceze.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here