Derbi Lazio-Roma zhvendoset në merkato!

Lazio dhe Roma po shikojnë mundësitë e tyre për të firmosur me sulmuesin e Chelseas, por italianët duhet të llogarisin për të mundur edhe konkurencën edhe ish bashkëlojtarit të tij tek Barcelona, Xavi, i cili tani punon si trajner në Katar tek skuadra e Al Sadd.

Sipas Gazzetta dello Sport, të dy skuadrat nga kryeqyteti italian kanë kontaktuar me përfaqësuesin e lojtarit i cili ka vetëm edhe një vit kontratë me londinezët.

Por Xavi nga ana tjetër po shpreson se mund të bindë ish bashkëlojtarin e tij që të vijë tek Al Sadd ku milionat janë të garantuara.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here