Arteta rrëmben dëshirën e madhe të Guardiolës

Objektivi kryesor  i Arsenalit për merkaton e verës do të jetë përforcimi i mbrojtjes, ndërsa Mikel Arteta ka gjetur mbrojtësin e duhur.

Ai është Unai Nunez, i cili ka shkëlqyer këtë sezon te Athletic Bilbao. Nunez ka përfunduar edhe në shënjestrën e Barcelonës. Klauzola e tij është 30 milionë euro, shifër kjo që çdo gjigant europian është i gatshëm ta paguaj.

Nunez ka fituar epitetin si Laporte i ri, ndërsa Guardiola e pëlqen shumë atë. Mirëpo Arteta e dëshiron atë me çdo kusht në Emirates dhe Topçinjtë kanë filluar bisedimet me agjentin e tij.

 

 

 

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here