Solskjaer do të ketë në dispozicion 300 milionë euro: Zbulon dy goditjet e para

Manchester United po mendon për merkaton, pavarësisht problemeve me COVID-19. “Djajtë e kuq” kanë hedhur grepat te dy lojtarët që duan t’i kenë në skuadër pas verës. 

Emri që pëlqehet më shumë nga trajneri Ole Gunnar Solskjaer është Jadon Sancho. Ky i fundit dëshirohet shumë anglezët dhe është një ëndërr në sirtar, ndërsa Jack Griealish është një tjetër dëshirë e madhe.

United ka ndarë dhe buxheti që do të përdorë për afrimet e reja, pasi sipas Evening Standard do të shpenzojë rreth 300 milionë euro. Solskjaer duhet t’i shpenzojë me kujdes me drejtuesit që presin trofe në “Old Trafford”.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here