Arsenal pranë transferimit të sulmuesit shqiptar!

Arsenal duket se ka vendosur të rrisë numrin e shqiptarëve në skuadrën e saj.

Kjo pasi ‘Topçinjtë’ po interesohen të sigurojnë shërbimet e sulmuesit anësor të NK Olimpija Ljubljana, Endri Çekiçi, skuadër me të cilin përfaqësuesi i kombëtares ka shkëlqyer sezonin e fundit.

23 vjeçari ka shënuar 10 gola dhe asistuar 3 herë në 25 ndeshje me skuadrën sllovene, gjë që ka ngjallur interesimin e madh të Arsenal ku mediat sllovene raportojnë për një transferim të mundshëm gjatë kësaj vere.

 

 

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here