Këtë nuk e priste askush: Konfirmohet largimi i parë nga Barcelona

Marca ka publikuar një lajm surprizë duke raportuar se futbollisti i parë që do të largohet nga Barcelona në verë është Nelson Semedo.

Në Camp Nou priten të ndodhin ndryshime dhe portugezi nuk bën pjesë në planet e Setien për sezonin e ardhshëm. Semedo u transferua te Barcelona para tre viteve nga Benfica.

Portugezi nuk arriti të kishte impaktin e duhur në Camp Nou, gjatë këtyre tre viteve dhe sipas të gjitha gjasave do ta vazhdojë karrierën në Premier League.

 

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here